0905 832 042
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Účastníci stredoškolského pobytu v zahraničí musia byť zdravotne poistení. Vstupom Slovenska do EU, nie je potrebné sa špeciálne poisťovať u zdravotných poisťovní v rámci EU, ale je potrebné vycestovať s medzinárodnou zdravotnou kartou. Tieto zdravotné karty vydávajú zdravotné poisťovne na Slovensku. Je bezpodmienečne potrebné, aby ste navštívili svoju zdravotnú poisťovňu a vyžiadali si spomínanú medzinárodnú zdravotnú kartu. K tomuto poisteniu je možné sa zdravotne pripoistiť aj v komerčných poisťovniach (UNION, ALIANZ a pod.) Poistenie pre študenta mimo štátov EU ako USA a Kanada, automaticky za študenta vybavuje naša spoločnosť Aise Slovakia. Cena poistenia je už zahrnutá v cene pobytu. Hmotné poistenie sa nevzťahuje na Vami spôsobené škody v domácnosti hosťovskej rodiny.

Vízová povinnosť do krajín EU nie je. Jediná vízová povinnosť je do štátov USA, Kanady a Ruska. Pre študijný program v USA platí vízová povinnosť aj po zrušení bežných vstupných turistických víz do USA. Pri zabezpečení víza s Vami úzko spolupracujeme. Zabezpečíme Vám všetko potrebné. Po prijatí študenta do programu zašleme študentom všetky potrebné dokumenty, na základe ktorých vydá veľvyslanectvo USA v SR ročné vízum. Počnúc 1. augustom 2003 Veľvyslanectvo Spojených štátov žiada o pohovor a snímanie odtlačkov prstov všetkých žiadateľov o víza v súlade s novými predpismi Ministerstva zahraničných vecí USA. Ďalšie podrobné informácie o pobyte, štúdiu a vydávaní víz do USA Vám poskytneme na našom veľkom Orientačnom stretnutí, ktoré sa pravidelne koná v polovici júna. Víza vybavujeme v úzkej súčinnosti s Vami. V prípade Ruska a Kanady zašle agentúra po prijatí študenta do programu všetky potrebné dokumenty, na základe ktorých môžeme požiadať veľvyslanectvo Kanady o vydanie víz pre študentov. Žiadosti na pridelenie študentských víz sa podávajú vo Viedni, keďže v Bratislave nie je situovaná Kanadská ambasáda.

Prečo AISE Slovakia?

  • - Sme jednou z prvých agentúr, ktorá zahájila svoju činnosť už v roku 1993 na Slovensku a v roku 1990 v rámci Československa
  • - Sprostredkujeme kvalitné zdravotné a cestovné poistenie
  • - Zabezpečujeme letenky
  • - Poskytujeme plnú asistenciu pri vybavovaní víz
  • - Umožňujeme úhradu hlavného poplatku na splátky

Kontaktujte nás
AISE Slovakia Pšeničná 10,
82106 Bratislava
Slovensko

Mobil 1: 0905 832 042
Mobil 2: 0911 373 731 E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.