0905 832 042
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Agentúra Aise Slovakia ponúka možnosť spojiť jazykový kurz v zahraničí s vyskúšaním si pracovať v zahraničnej firme. Táto pracovná príležitosť je chápaná v zmysle praxe, čo znamená, že študenti po absolvovaní jazykového kurzu, aby sa lepšie vedeli orientovať ako v jazyku, tak aj v nimi vybranej profesii, budú mať možnosť vypomáhať v rôznych firmách venujúcich sa rozličným podnikateľským aktivitám. Pracovať v zahraničnej firme je jedinečná príležitosť dosiahnuť určitú kvalifikáciu bez drahých a zdĺhavých, teoretických pracovných kurzov. Taktiež je to najlepší spôsob ako dosiahnuť určité vedomosti a vidieť odborníkov a expertov v praxi iným spôsobom, aký sa používa v materskej krajine. Po týchto skúsenostiach je hneď jednoduchšie rozbehnúť v rodnej zemi vlastný podnikateľský zámer, ktorý má v zahraničí úspech a u nás ešte nie je ani na „rysovacej doske“. Takúto príležitosť ponúka program Internship.

Tento program je zvyčajne kombináciou niekoľko týždňového intenzívneho jazykového kurzu s následnou možnosťou práce – internshipu v obchodnej spoločnosti v blízkosti jazykovej školy na minimálne 8 - 12 týždňov.

Možnosť vyskúšať si pracovať v zahraničnej spoločnosti po absolvovaní jazykového kurzu, je pre každého študenta skvelou skúsenosťou. Okrem toho, že si v praxi precvičíte čerstvo naučený cudzí jazyk, osvojíte si svoje jazykové zručnosti aj vo vašej pracovnej oblasti. Internship je celosvetovo známy, ako výučbová alebo prípravná práca a z tohto dôvodu nie je platená. Na základe právnych predpisov, je tento program možný iba pre denných študentov v rámci Európskej Únie.

Študenti, ktorí majú o takýto program záujem, by mali rátať s tým, že nájdenie vhodného pracovného miesta vo vašej pracovnej sfére, nemusí byť vôbec jednoduché a preto treba rátať s určitým časovým odstupom od prihlásenia sa na program po jeho začiatok.

Jednotlivé jazykové školy, ktoré spolupracujú s internshipmi, majú samozrejme odlišné prihlášky ale v podstate je potrebné doložiť nasledovné veci:

  • kompletný životopis (CV) v cudzom jazyku
  • aktuálnu fotografiu
  • motivačný list
  • sektor (oblasť) pracovného zamerania

Aise Slovakia ponúka aj program jazykových škôl, ktoré svojim záujemcom umožňujú absolvovať jazykový kurz s následným zaradení do AuPair programu. V tomto prípade študenti taktiež zo začiatku programu absolvujú niekoľko týždňov jazykový kurz podľa individuálnej voľby a následne pracujú ako Aupair v hosťovskej rodine.

Študenti sú väčšinou ubytovaní v hosťovskej rodine, kde po absolvovaní kurzu pomáhajú aj so starostlivosťou o dieťa v rodine, prípadne s menšími domácimi prácami a pod. V tejto rodine si každodenne precvičia svoje jazykové schopnosti a zoznámia sa zo zahraničnou kultúrou. Takisto prenesú časť našej kultúry do života hosťovskej rodiny. Počas svojho pobytu, závisí od agentúry a samozrejme aj hosťovskej rodiny, či majú študenti vlastnú izbu, poskytovanú stravu a prípadne dostávajú vreckové, nie plat, na menšie výdavky od hosťovskej rodiny.

Prehľad krajín a časové rozloženie jazykového kurzy verzus práce:

Španielsko – 4 týždne jazykový kurz / 12 týždne práca

Malta - 2 týždne jazykový kurz / min. 8 týždňov práca

Južná Afrika, Kapské Mesto - 4 týždne – 6 mesiacov

Írsko, Galway Cultural Institute – 4,8,12 týždňov

Ďalším veľmi obľúbeným programom pre dospelých je možnosť vycestovať do zahraničia, absolvovať tam jazykový kurz a popritom dobrovoľnícky pracovať v danej krajine. Dobrovoľnícka činnosť je väčšinou možná vo viacerých oblastiach (vzdelávanie, kultúra, príroda, zdravotná starostlivosť a pod...) podľa ponúk jazykových škôl. Tento program dáva svojim účastníkom možnosť zlepšiť sa v cudzom jazyku a zároveň pomôcť ľudom z iných kultúr, čo je veľmi pozitívna skúsenosť.

Záujemcovia o tento program, musia absolvovať stanovený počet týždňov absolvovaním jazykového kurzu, a po jeho skončení sa môžu venovať tejto dobrovoľníckej činnosti na niekoľko ďalších týždňov. Podmienky sú individuálne pre každú jazykovú školu.

Španielsko

– 2 týždne jazykový kurz / min 4 týždne dobrovoľnícka práca

Južná Afrika

Kapské Mesto

Prečo AISE Slovakia?

  • - Sme jednou z prvých agentúr, ktorá zahájila svoju činnosť už v roku 1993 na Slovensku a v roku 1990 v rámci Československa
  • - Sprostredkujeme kvalitné zdravotné a cestovné poistenie
  • - Zabezpečujeme letenky
  • - Poskytujeme plnú asistenciu pri vybavovaní víz
  • - Umožňujeme úhradu hlavného poplatku na splátky

Kontaktujte nás
AISE Slovakia Pšeničná 10,
82106 Bratislava
Slovensko

Mobil 1: 0905 832 042
Mobil 2: 0911 373 731 E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.