0905 832 042
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Štandardný stredoškolský výmenný program je považovaný za bežné štúdium v USA a je zatiaľ najpopulárnejšie štúdium v zahraničí. Študenti sú po prihlásení - vyplnení a skompletizovaní požadovanej prihlášky, akceptovaní do programu spolupracujúcej Americkej agentúry, ktorej hlavnou úlohou je nájsť pre študenta vhodnú hosťovskú rodinu a následne strednú školu v okolí jej bydliska.

Hosťovské rodiny môžu byť lokalizované po celých Spojených Štátoch, v malých až stredných mestách. Každý hosťovská rodina, ktorá sa do tohto typu programu zapojí to robí na základe dobrovoľnosti, čo znamená, že za hosťovanie zahraničného študenta nedostáva od spolupracujúcej agentúry žiadne finančné príspevky. Američania sa stávajú dobrovoľnými hosťovskými rodinami z viacerých dôvodov, ale najčastejšie z dôvodu záujmu o inú kultúru - spoznanie niečoho pre nich netradičného, z lásky k deťom - tie ich im odrástli a chýba im ruch v dome, alebo len proste z dobrej vôle. Ako náhle sa nájde vhodná hosťovská rodina pre študenta, nastáva proces nájdenia štátnej strednej školy v okolí hosťovskej rodiny. Študent musí byť na strednú školu najprv oficiálne akceptovaný, a následne nám bude doručená umiestenka, ktorá obsahuje informácie o hosťovskej rodine a strednej škole, ktorú bude navštevovať. Študenti majú potom možnosť komunikovať a zoznámiť sa so svojou hosťovskou rodinou ešte pred svojim príchodom do USA.

Prečo AISE Slovakia?

  • - Sme jednou z prvých agentúr, ktorá zahájila svoju činnosť už v roku 1993 na Slovensku a v roku 1990 v rámci Československa
  • - Sprostredkujeme kvalitné zdravotné a cestovné poistenie
  • - Zabezpečujeme letenky
  • - Poskytujeme plnú asistenciu pri vybavovaní víz
  • - Umožňujeme úhradu hlavného poplatku na splátky

Kontaktujte nás
AISE Slovakia Pšeničná 10,
82106 Bratislava
Slovensko

Mobil 1: 0905 832 042
Mobil 2: 0911 373 731 E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.