Infolinka
+421 905 832 042

Súkromné stredné školy

Americké súkromné stredné školy sa okrem vyššej akademickej úrovne poskytovaného vzdelania odlišujú od štandardných stredných škôl aj tým, že v mnohých prípadoch sa tieto školy prezentujú ako katolícke, či evanjelické. Čo však v žiadnom prípade neznamená, že sú prehnane nábožensky orientované. V mnohých prípadoch sa jedná len o názov strednej školy. Súkromné stredné školy v USA poskytujú svojim študentom veľmi kvalitné vzdelanie a väčšina absolventov takýchto škôl pokračuje v ďalšom štúdiu na prestížnych Amerických univerzitách, mnohokrát vďaka ich dosiahnutým akademickým výsledkom aj so štipendiom.

Samozrejme, tak ako štátne školy, ponúkajú súkromné školy množstvo športových a voľno časových aktivít pre svojich študentov. Zahraniční študenti sú viac než vítaní sa do týchto aktivít zapojiť a získať tak množstvo priateľov.

Keďže naša agentúra spolupracuje s rôznymi agentúrami aj medzi súkromnými strednými školami si je možné vybrať z dvoch variant.

  1. Súkromné školy za výhodných podmienok
   Jedna z našich dlhoročne spolupracujúcich Amerických agentúr ponúka svojim študentom možnosť výberu súkromnej strednej školy zo zoznamu škôl, s ktorými dlhodobo spolupracuje. Veľkou výhodou v tomto prípade je, že sa v podstate k štandardnému programu dopláca len školné konkrétnej strednej škole, podľa výberu študenta. Školné, ktoré sa zvyčajne za tieto školy dopláca je v rozmedzí 4500-10000 USD. Zoznam ponúkaných súkromných škôl nájdete tu.
   Pre bližšie informácie ohľadom cien a podmienok štúdia nás prosím kontaktujte.

  2. Súkromné školy na mieru
   V našej ponuke máme aj program, v ktorom si študent môže vybrať absolútne všetko. Povedzte si ako by ste si Váš rok na strednej škole v USA predstavovali a my Vám nájdeme ideálne riešenie.
   Vyberte si miesto, športovú či inú aktivitu, akademickú úroveň, hosťovskú rodinu či internátnu školu a podobne, a my Vám na základe Vašich požiadaviek nájdeme vhodnú súkromnú strednú školu a hosťovskú rodinu.
   Tento program si v každom prípade vyžaduje osobnú konzultáciu a návštevu našej kancelárie ohľadne spresnenia individuálnych požiadaviek klienta.Umiestnenie na v tomto type programu na súkromných stredných školách je možné po celých Spojených Štátoch. Naše spolupracujúce agentúry majú skvelé vzťahy s ich spolupracujúcimi súkromnými školami a jednoznačne najlepšie vedia odporučiť študentovi, ktorá stredná škola by bola pre neho najvhodnejšia, aby spĺňala jeho individuálne kritéria.