Infolinka
+421 905 832 042

USA

V lete sa vrátila zo Spojených štátov do vlasti ďalšia skupina slovenských študentov po veľmi úspešnom roku strávenom na americkej strednej škole. V priebehu augusta odcestovali noví študenti, aby strávili nezabudnuteľný rok na americkej HIGH SCHOOL (strednej škole) a žili v “adoptívnej” americkej rodine. Niektorí z nich boli možno Vaši spolužiaci.

AISE Slovakia dlhoročne spolupracuje s mnohými prestížnymi Americkými agentúrami, ktoré sa zaoberajú výmennými, exchange stredoškolskými študijnými a kultúrnymi pobytmi v USA.

Keďže doba sa neustále mení a možností je čoraz viac, aj Americké agentúry postupne prichádzajú s novými, vylepšenými programami. Pridanie možností výberu, či už lokality, školy alebo osobného záujmu, pre zahraničných študentov ako aj ich rodičov robia túto skvelú skúsenosť ešte hodnotnejšou. Hlavnou úlohou týchto organizácií je prijímať študentov z celého sveta do programu, v ktorom majú záujem stráviť rok/polrok, na americkej strednej škole a zároveň žiť a spoznať kultúru v americkej rodine.

Ku každému študentovi pristupujeme individuálne a snažíme sa mu nájsť program z našej ponuky, ktorý by mu najlepšie vyhovoval a spĺňal zároveň všetky požadované kritéria.

Ponúkané stredoškolské programy v USA

  1. Štandardný program - štátne školy (J1)..................................... USAJ101
  2. Moderný program - štátne školy (F1).........................................USAF101
  3. Súkromné stredné školy............................................................ USAPS01
  4. Internátne stredné školy.............................................................USABS01

Jednotlivé stredoškolské programy sa od seba odlišujú hlavne možnosťami a ponukami, ktoré programy zahŕňajú. Ceny jednotlivých programov, škôl a lokalít sú taktiež individuálne.

Športové a voľno časové aktivity sú obrovskou súčasťou života stredoškoláka v USA. Každá škola, bez ohľadu na jej veľkosť, takéto aktivity mimoriadne podporuje a ponúka ich svojim študentom. Tí sa zvyčajne hneď po skončení vyučovania odoberú za svojimi aktivitami priamo v areáli školy, čo je veľkou výhodou. Celá stredoškolská komunita v celom USA žije podporovaním študentov k takýmto aktivitám a je to zároveň najlepšie miesto ako získať množstvo priateľov na celý život. Bez ohľadu na to či je študent aktívnym športovcom alebo sa naplno venuje nejakej aktivite, alebo sa do nejakej aktivity zapojí len zvedavosti či zábavy, určite je na to vhodná príležitosť v Spojených Štátoch. Okrem vyplnenia voľného času, ktorý študenti majú po vyučovaní, tam získajú najviac kamarátov a užijú si mnoho zábavy.

 

Znalosť angličtiny test z angličtiny

Víza

Cena za polročný pobyt sa pohybuje od 6470 USD cena za rocny pobyt od 7290 USD